Apraksts

Pirmie Mass Portal 3D printeri tika prezentēti 2013. gadā. Otrās paaudzes Pharaoh® 3D printeri ar jaunu industriālo dizainu tika prezentēti 2014. gadā. Šī tipa iekārtas joprojām tiek ražotas un ir iemantojušas industrijas atzinību. Atjauninot 3D printeru modeļus 2018. gada sezonai, prezentējot jauno materiālu žāvētāju produktu līniju un automatizētu printēšanas klāstera iekārtu, Mass Portal bija jāizstrādā jauna, vienota industriālā dizaina valoda. Rezultāts ir MoNaDe – Modular Natural Design koncepcija. Tā ir universāla dizaina valoda 3D printēšanas iekārtām no darbvirsmas līdz sērijveida ražošanai, kam pamatā ir ērta lietošana, produkta veiktspēja, tīri materiāli un ražošanas tehnoloģija.

 

Mass Portal FD1 ir pasaulē pirmais profesionālais 3D printēšanas materiālu žāvētājs standarta 3D printeriem. Šī iekārta standarta 3D printeriem ļauj izmantot industriālus termoplastikātus un ievērojami uzlabo printēšanas procesa stabilitāti un kvalitāti. Divu gadu laikā izgatavotas astoņas prototipu paaudzes. Tika izstrādāts unikāls, masu ražošanai piemērots produkta dizains – iekārtas funkcionalitāte, specifikācija, aparātprogrammatūra un   iekārtu pārvaldības mākoņaplikācija ar oriģināla dizaina lietotāja saskarni. Iekārta prezentēta starptautiskajā izstādē Formnext 2017 Vācijā un TCT 2017 Lielbritānijā.

 

Autors: Jānis Grīnhofs

  

Komanda: Jānis Grīnhofs (koncepta autors), Egils Gēcis (dizaina inženieris), Krišs Bērzkalns (grafiskais dizainers), Krista Vaivade (projekta menedžeris), Georgijs Bakradze (tehnoloģiskais konsultants), Juris Kļava, Aivars Vaivods, Reinis Liepkalns (produktu dizaineri)

 

Žūrijas komentārs

  • Drosme attīstīt jaunu un uzlabot jau esošu tehnoloģiju ir vienīgais veids, kā virzīties un būt konkurētspējīgam nākotnē. 3D druka jau šobrīd ir un būs vēl neatņemamāka sastāvdaļa mūsu ikdienā.

    Germans Ermičs. Starptautisku atzinību guvušais, Amsterdamā dzīvojošais produktu dizainers no Latvijas