Komandas stāsts

2017. gadā dizaina jomā aizsāksies jauna tradīcija – norisināsies pirmā Latvijas Dizaina gada balva. Latvijas Dizaina gada balva ir ikgadējs, nacionāls dizaina nozares konkurss ar mērķi  apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmēt Latvijā radītā dizaina pielietojumu un Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā.

Latvijas Dizaina gada balvas galvenie idejas autori ir Latvijas Republikas Kultūras ministrija, kura 2016. gadā izsludināja publisku iepirkuma konkursu, aicinot pieteikt projektus Latvijas Dizaina gada balvas realizācijai.

Sākot ar 2017. gadu, nākamos trīs gadus Latvijas Dizaina gada balvu organizēs dizaina birojs H2E sadarbībā ar LR Kultūras ministriju, Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju. Organizatoru komandā ir kompetenti dizaina nozares speciālisti - pieredzējuši jomas praktiķi, vizionāri un mācībspēki, kuri tic Latvijas dizaina potenciālam un redz tā likumsakarības un iespējas.

 

Dizaina birojs H2E par balvu:

Kvalitatīvs darbu izvērtējums un atgriezeniskā saite ir būtiska ikvienam radošo jomu pārstāvim. Mēs, H2E, kā dizaina jomā strādājoša komanda varam to apliecināt. Daudzu gadu garumā esam piedalījušies un joprojām piedalāmies gan vietēja, gan starptautiska mēroga konkursos. Taču – ne vienmēr saņemam atgriezenisko saiti, kura pamatotu, kāpēc konkrētais projekts iegūst vai neiegūst balvu. Paveiktā darba izvērtējums ir vitāli nozīmīga dizaina procesa sastāvdaļa.

Kvalitātes novērtējums simboliski aizsākās līdz ar notikumu un ekspozīciju ciklu “Dizaina manifestācija”. Mēs to godprātīgi turpināsim, turpmākos trīs gadus rīkojot Latvijas Dizaina gada balvu.  

www.h2e.lv